Marvels: Režisérka prohlásila, že film, který jsme viděli, není filmem, který navrhovala


Co k tomu Nia DaCosta prozradila?

Komiksovka Marvels (2023) nebyla špatnou podívanou. Tedy pokud jste fanoušci dětinské, pestrobarevné jízdy. Jestliže jste ale čekali vážněji pojatou marvelovku, nejspíš jste spokojení nebyli. A zdá se, že úplně spokojená nebyla ani režisérka Nia DaCosta:

"Způsob, jakým tyhle filmy natáčejí, je výrazně odlišný od toho, jak bych v ideálním případě natočila film já, takže se musíte poddat procesu a doufat v to nejlepší. A to nejlepší se tentokrát nestalo, ale svým způsobem musíte věřit téhle mašinérii. Bylo to zajímavé, protože v určitém okamžiku jsem si řekla: ‚Dobře, tohle nebude film, který jsem navrhovala, nebo alespoň první verze filmu, kterou jsem natočila,‘ takže mi došlo, že šlo o zkušenost a proces učení. A upřímně, takové situace vás jako filmaře posílí v tom, že se naučíte lépe se v tom všem orientovat."

Není to poprvé, co filmař naznačil, že studio do tvorby výrazně zasahovalo, což se pak podepsalo na (ne)kvalitě projektu. A ano, stává se to, ale vždy zůstává otázkou, jestli by byla situace lepší, kdyby měl režisér větší volnost, nebo by to naopak dopadlo ještě hůř. A to už se asi nikdy nedozvíme.

Zdroj: Deadline, Marvel Studios (úvodní fotografie)

Sdílej na Google+

Autor: Jan Lysý

    GOOGLE+ KOMENTÁŘE
    FACEBOOKOVÉ KOMENTÁŘE

0 komentářů:

Okomentovat